/Files/photogallery/Pozhezhna-bezpeka-tekhnogenna-bezpeka-civіlnij-zahist-Pravila-povedіnki-na-vodі-Tekhnospektr-Servіs.jpgНадання першої допомоги при утопленні:
  • Витягнувши потерпілого на берег, не гайте часу. Якщо він при свідомості, його важливо заспокоїти, перевдягнути в сухе, а також розтерти, тепло закутати, зігріти. При непритомності – дати понюхати нашатирний спирт.
  • Якщо потерпілий не дихає, дуже важливо активізувати дихання, якомога швидше очистити рот від мулу, піску чистою носовою хустинкою або марлею.
  • Часто люди тонуть тому, що в них стався спазм голосової щілини: в легені потрапляє не лише повітря, а й вода. У такого потерпілого шкіра бліда, йому одразу ж потрібно зробити штучне дихання, а якщо зупинилося й серце – закритий масаж серця.
  • Якщо під водою людина не лише перестала дихати, а в неї зупинилося й серце, реанімаційні заходи мають кращий результат, коли розпочати їх не пізніше як через 5 хвилин з часу клінічної смерті.
  • Потерпілим, шкіра яких набула синюватого відтінку, слід передусім швидко очистити дихальні шляхи й шлунок. Для цього людину кладуть животом на стегно зігнутої в коліні ноги, щоб звисала голова, і треба ритмічно, кілька разів натиснути між лопаток. Очистивши рот і горло від блювотних мас, води, мулу, слизу, потопельника кладуть горілиць, і, відхиливши голову назад, роблять штучне дихання "ротом в рот" або "ротом до носа" і закритий масаж серця.
  • Потерпілого слід якомога швидше зігріти, енергійно промасажувати руки і ноги, розтерти його сухою тканиною, потім тепло укутати, обкласти грілками.
Та найкраще все ж не допускати до біди, дбати про те, щоб запобігти нещастю.
Кiлькiсть переглядiв: 0